FIFA voert doellijntechnologie in
De wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten om doellijntechnologie in te voeren bij voetbalwedstrijden. Dat heeft secretaris-generaal Jérôme Valcke vandaag gezegd tijdens een persconferentie in Zürich.
Met deze hulpmiddelen kan met behulp van technische middelen gecontroleerd worden of de bal de doellijn heeft gepasseerd.
De technologie wordt in december tijdens het wereldkampioenschap voor clubteams in Japan voor het eerst officieel in gebruik genomen. Daarna wil de FIFA het systeem gebruiken bij de Confederations Cup in 2013. Als alles goed gaat, zal de FIFA ook instemmen met doellijntechnologie op het WK in 2014.
Opvallend is dat de Europese voetbalbond UEFA zich meerdere malen tegenstander heeft getoond van doellijntechnologie.
De FIFA was ook jarenlang tegenstander van technische hulpmiddelen, maar de weerstand nam af na de miskleun in de achtste finales van het WK van 2010. Iedereen zag de bal van de Engelse international Frank Lampard over de doellijn, behalve scheidsrechter Jorge Larrionda. Op het EK trok scheidsrechter Viktor Kassai vermoedelijk alle twijfelaars over de streep. Hij keurde een duidelijk doelpunt van de Oekraïense speler Marko Devic af.
In Nederland staat voetbalbond KNVB te popelen om de geavanceerde technieken toe te passen. Pogingen om systemen in de Eredivisie uit te laten testen, liepen op niets uit. De bedrijven vonden het logistiek niet haalbaar om de spullen naar Nederland te halen.
Bron: AD.nl






Met citaat reageren
heb er zo mijn twijfels over










Favorieten/bladwijzers