De Cell processor is Dood!?

PS3-cell

Volgens de laatste berichten is de kans dat de PlayStation®4 ook op een Cell®Processor zal draaien vrijwel Nihil. In het nieuws van afgelopen week melden we dat IBM de Cell Processor uitfaseert maar dat Sony wellicht nog als derde partij opdracht kon geven om voor de PS4 een nieuwe Cell te ontwikkelen. Aan deze speculatie lijkt nu een eind gemaakt te zijn.

PS3-cell

Ik zeg het lijkt in het bovenstaande omdat deze informatie komt van de Duitse website Heise. In een bericht van vanmorgen claimen ze de Vice President of Deep Computing, David Turek, van IMB te quoten. Kort gezegd zal de opvolger van de huidige PowerXCell-8i processor niet worden gereleased. Effectief is dit dus de laatste Cell is die de buitenkant van de fabriek bereikt. Wat dit inhoud voor de ontwikkeling van de PlayStation®4 is niet bekend.

Maar geen man overboord, inmiddels hebben zowel AMD als Intel processoren ontwikkeld geïnspireerd op de Cell. De Fusion en de Larrabee zijn daar bovenop ook nog eens een stuk sneller als de Cell. Dus met de ontwikkeling van de volgende PlayStation® zal het wel snor zitten.

2 Reacties op “De Cell processor is Dood!?”

  1. Sollewieter
    23 november 2009 om 17:25

    De economische crisis weer zeker?

    [Reageer]

  2. dr_krucifix
    23 november 2009 om 17:34

    Het gerucht ging al veel langer dat sony gebruik ging maken van larrabee en dat ze al een tijdje geleden de deal rond hadden, dat is misschien ook de reden waarom ze stoppen met de cell

    [Reageer]

Laat een reactie achter

Toegestane tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*


zes × 6 =