Introductie
We staan in het vissersdorpje Cassardis waar alles normaal lijkt zijn. Er wordt vis gevangen om bewoners van het avondeten te kunnen voorzien, kinderen spelen buiten en de vrouwen doen hier en daar de boodschappen. Totdat er ophef ontstaat door gillende en schreeuwende bewoners dat er een draak nadert. Cassardis wordt aangevallen door een draak en vele bewoners worden gedood door dit gigantische beest. Je ziet een zwaard op grond liggen en instinctief pak je deze op en ga je de draak te lijf. Op dat moment lijkt het beest tot rust te komen en draait zichzelf naar jou. Met één poot drukt de draak jou op de grond en laat weten dat jij de uitverkorene bent. Met de nagel van de draak zijn klauw wordt je borstkas open gemaakt en wordt het hart verwijderd. Je weet te ontwaken als de “Arisen”. De held zonder hart. Je zult er alles aan doen om de draak te vinden, en te doden. Dit is Dragon’s Dogma.
Dragon’s Dogma kent inmiddels verschillende genres als het gaat om de gameplay. We hebben over het algemeen te maken met een actie-RPG maar geeft de speler zo veel meer. Er zijn mensen die Dragon’s Dogma weten te vergelijken met Skyrim en Dark Souls. Ook Dragon Age II komt aan bod wegens de actie gameplay. Tevens kent Dragon’s Dogma een Survival Horror kant waarbij er verschillende vijanden hoorbaar zijn, maar er niets te vinden is. Dragon’s Dogma is van alle markten thuis dus.
Gameplay
Dragon’s Dogma kent verschillende soorten gameplay welke afhankelijk zijn van jouw party, omgevingen en dagdeel. Er is tijdens het spelen een dag en nacht cyclus waardoor jouw actie avontuur kan veranderen in een survival horror spel. Overdag is natuurlijk alles te zien en kun je jouw acties plannen als je een groep vijanden ziet staan. ‘s Nachts is dit een ander verhaal. Je ziet helemaal niets en je hoort overal geluiden. Je hebt wel een lantaarn bij je voor een klein beetje verlichting – mits je genoeg olie hebt om deze bij te vullen. Elke stap die je zet kan zomaar veranderen in een slagveld met zombies, skeletten of bandieten. Gaat je lantaarn uit en heb je geen olie meer om bij te vullen? Dan is het hopen dat de zon snel op komt.
In het begin van de game wordt je blootgesteld aan de draak die jouw hart weet af te nemen. Als Arisen ga jij opzoek naar deze draak om hem te doden. Voordat je dat gaat doen kun je jouw eigen personage creëren en een klasse kiezen. Kies hier uit een Fighter, Strider of Mage om het avontuur te starten. Eenmaal in de eerste grote stad heb je de mogelijkheid om uit te breiden naar een nieuwe klasse. Hier zitten een aantal hybride klassen tussen om variatie te krijgen in de gameplay van jouw personage. De keuzes van alle klassen zijn Fighter, Warrior, Mystic Knight, Strider, Ranger, Assassin, Mage, Sorcerer en Magic Archer.
Het Pawn-systeem van Dragon’s Dogma kan werkelijk levens redden tijdens het spelen. Een Pawn is eigenlijk een personage die jou helpt in een party. Als eerste maak je jouw eigen Pawn. Selecteer het uiterlijk en klasse. Vervolgens maak je een aantal keuzes om te bepalen hoe jouw Pawn zich zal gedragen tijdens gevechten, tijdens moeilijke situaties en ook waar de prioriteiten liggen van jouw Pawn. Jouw party kan maximaal vier personages bevatten, jezelf erbij opgeteld. Dit betekend dat er nog twee Pawns bij mogen komen. Dit is op twee verschillende manieren te doen. In de speelwereld lopen verschillende Pawns rond die je kunt aanspreken en kunt vragen om met jou mee te gaan. De andere manier is via een Rift. Een Rift is een alternatieve wereld waar verschillende Pawns van verschillende spelers bij elkaar kunnen komen. Hier kun je op het gemak rondkijken welke Pawn je mee wilt nemen. Elke Pawn heeft zijn of haar eigen skills en is een goede keuze van levensbelang.
Meestal begint een goed gesprek bij jezelf. In dit geval begint het bij de Pawns. Elke Pawn binnen Dragon’s Dogma is een creatie van een speler. Je ‘huurt’ eigenlijk een creatie die jou zal assisteren tijdens de zoektocht. Zo kunnen anderen ook gebruik maken van jouw creatie. Bij het wegsturen van een Pawn kan de speler een oordeel geven over de behulpzaamheid en behendigheid van de Pawn. Als beloning kun je ook items meegeven die de eigenaar van de Pawn zal ontvangen na het rusten in een Inn. Maar een Pawn neemt ook de kennis met zich mee van een avontuur waar jij nog niet bent geweest. Als jouw Pawn heeft deelgenomen aan een queeste die jij nog niet hebt gedaan, neemt de Pawn hier informatie van mij. Zodra jij zelf zal beginnen aan de opdracht zal de Pawn zo nu en dan informatie geven over een eerdere ervaring. Er wordt werkelijk verteld wat er kan gebeuren of waar je voor op moet passen.
Het spelen van Dragon’s Dogma is over het algemeen een beetje te vergelijken met de gameplay van Dragon Age II. Je loopt met je party in derde persoon door de wereld en is gericht op actie hack ‘n slash. Maar zo simpel is het natuurlijk niet. Het niveau van spelen kan neerkomen op Dark Souls als het gaat om moeilijkheid. De wereld en missies kunnen lijken op Skyrim maar uiteindelijk heeft Dragon’s Dogma een unieke stijl van spelen. De game heeft veel RPG elementen bij zich waardoor we er toch over uit zijn dat dit een goed gevulde Actie-RPG treft. Het vervullen van missies, zoeken van items en bezoeken van talloze plaatsen gaat gepaard met actie, tactiek, tijd en geduld. Van een rustige actie game, tot hectische hack ‘n slasher waarbij het uiteindelijk uit kan komen op een spannende en zenuwslopende survival horror. Dragon’s Dogma is van alle markten thuis.
Graphics / Sound
Op grafisch vlak is Dragon’s Dogma misschien niet het beste wat we gezien hebben. Maar de sfeer en manier waarop de omgeving wordt getoond is uitstekend verzorgt. Hier en daar hadden we last van wat pop-up graphics, maar niets wat ons deed storen verder. Uitgerekte landschappen, schitterende uitzichten en vreemde creaturen duiken op elk moment in de game op. Op zeldzame momenten zijn er momenten dat er wat framedrops te zien zijn en de focus niet helemaal goed ingesteld staat. Maar dat nemen we op de koop toe.
Het geluid van Dragon’s Dogma is bijna fantastisch te noemen. Er wordt veel gecommuniceerd tijdens het spelen door de Pawns waardoor jouw missie, min of meer, geheel up-to-date blijft. Met de kennis van andere Pawns en de spraakzaamheid van jouw eigen Pawn blijft het altijd gezellig binnen jouw groep. Ook de muziek is goed te waarderen binnen de game, hoewel we even moesten wennen aan de soundtrack van het startscherm van de game. Dit lijkt een Japanse pop/rock band te zijn, duidelijk naar het Engels vertaald. Klinkt goed, maar is even wennen. De ergste momenten, in positieve zin, zijn de nachten van Dragon’s Dogma. Tijdens de nacht zie je al amper iets, maar de geluiden om je heen kunnen je gek maken. Overal hoor je vijanden naderen, maar je kunt helemaal niets zien. Ga je ernaar zoeken, lijk je niets te kunnen vinden. Zenuwslopend!
Lifespan
Als we kijken hoe Dragon’s Dogma in elkaar zit, wat er allemaal te doen is en alle extra content die uit is en nog komen gaat, zal deze titel misschien wel een eindeloze levensduur hebben. Met enkel het hoofdverhaal kun je makkelijk 30 tot 40 uur vullen. Ben je iemand die ook alle side-missies wilt doen kun je hier een kleine 100 uur mee zoet zijn. Eenmaal klaar met het hoofdverhaal kun je de keuze maken om een New Game+ te starten. Deze optie kun je eindeloos gebruiken. Elke keer als je de game uitspeelt, kun je een New Game+ starten waarbij de game zich zal aanpassen aan jouw niveau en dus de moeilijkheid omhoog zal gaan.
Tevens heeft Capcom vanaf dag één DLC uitgebracht met extra missies. De Downloadbare Content draagt de naam “From a Different Sky” en neemt tien nieuwe missies met zich mee. Er zijn inmiddels twee van deze packs te krijgen en kosten nog geen euro per stuk. Het idee van Capcom is om elke week een missie-pack uit te brengen met nieuwe uitdagingen die de speler kan voltooien. Genoeg te doen dus!
Conclusie
Dragon’s Dogma is uniek in zijn soort. Met het Pawn-systeem heeft de game een Multiplayer ontwikkeld binnen een Singleplayer game. Neem andere spelers mee door hun Pawns in te huren en kennis te delen met hen. De open wereld van Dragon’s Dogma lijkt, als we kijken naar de landkaart, wat klein maar is groter dan we denken. Het nadeel aan het grote gebied is wel dat er ontzettend veel afgelopen wordt. Maar elke stap kan een nieuwe zijn waarbij er dingen gebeuren die we de vorige keer niet meegemaakt hebben.
Bij het starten van de game is er geen optie om de moeilijkheid in te stellen. De game neemt een grote uitdaging met zich mee en Trial and Error is een normale zaak in Dragon’s Dogma. Toch blijf je als speler vastberaden je doel te halen want er zijn immers ‘meerdere wegen naar Rome’. Maar let wel op, er kunnen vijanden op de loer liggen die jouw hele party in slechts één klap kan wegvagen. Wij hebben het ‘Retry’ scherm erg vaak voorbij zien komen.
Dragon’s Dogma is reeds verkrijgbaar voor de Xbox 360 en PlayStation 3. Wij hebben het genoegen gehad om de review op de PlayStation 3 te mogen spelen.
“Let me handle this! Are you okay, master?”






























Gaaf hoor! Ik pik deze graag eens op.
[Reageer]
Dark Souls 2.0?
mooie review kerel!
[Reageer]
teveel retry scherm lol ik 6 x in 2 speel beurten
ook dat donker valt best mee = gewoon lege flessen vullen met olie dat massaal verspreid zijn over heel de wereld .
1 x loop je inderdaad veel maar in het laatste stuk van de game krijg je een stukje hel op aarde opdracht
waar je in overvloed hartjes vind en portal stenen ( je hebt er 20 volledige nodig voor de missie , maar je kan er gerust veel meer halen )+ elke maal je hem uit speelt kan je een nieuwe teleport paal plaatsen dus ik kan op 3 plaatsen in de map zappen als ik van die fery stones heb ( kan je ook kopen tegen wat veel geld kost ) dus gelieve game grondig te gamen !
ik vind hem zelf gemakkelijk ( eerste speelbeurt niet meegerekend )
[Reageer]
Klinkt inderdaad als een Dragon Age II versus Dark Souls. Me like!
[Reageer]
Nu aan het downloaden.. Benieuwd!
[Reageer]
goeie game maar ik heb het gevoel dat skyrim beter is want bij skyrim kan het first person en je kan alles op pakken. maar dogma heeft een grotere map en skyrim heeft meer details en meer dieren
[Reageer]
Heb allebei op mijn wish list gezet, want na dragon age mogen deze twee niet ontbreken
[Reageer]