Volg ons via RSS
Volg ons op Twitter
Volg ons op Facebook
Ons YouTube kanaal
intheGame @ Symbaloo

Dungeon Defenders Review

Dungeon-Defenders-Logo
5
Geschreven door: op 14 januari, 2012. Platform: Mobiel / PC / PlayStation 3 / Xbox 360

Introductie


We treden de wereld binnen van Etheria, het land van de levende legenden. Lang geleden was er een groep moedige krijgers die het opnam tegen het onsterfelijke kwaad, bekend als de “Old Ones”. De Old Ones werden opgesloten in een Eternia Crystal waarmee het land in veiligheid zou blijven. De krijgers werden opgeroepen voor een strijd ver van het thuis front en hebben de jonge leerlingen achter moeten laten. Verveeld speelden de jonge leerlingen de strijden na van hun ouders, waarbij zij per ongeluk oude krachten hebben losgelaten. De krijgers in training – want dat zijn het – zullen er alles aan doen om de krachten tegen te houden en de Eternia Crystal te verdedigen…

Als we de screenshots en video’s bekijken van Dungeon Defenders krijgen we al snel het idee dat we te maken hebben met een soort RPG met Hack ‘n Slash invloeden. Dit klopt enigszins ook. Maar er komt veel meer bij kijken. Dungeon Defenders is vergelijkbaar met de bekende Tower Defense spellen waarbij jij bepaald terrein moet verdedigen. Deze titel heeft dit ingepakt met RPG invloeden, de nodige Hack ‘n Slash gameplay, tactisch inzicht, ver vooruit denken en het samen spelen met anderen. Vier jonge krijgers, honderden vijanden. Het lot ligt in jouw handen!

Gameplay


In Dungeon Defenders heb je keuze uit vier verschillende leerlingen. Elke leerling heeft zijn eigen specialiteit, kracht en moeilijkheidsniveau. Speel als Magiër, Ridder, Boogschutter of Monnik en versla zo veel mogelijk monsters. Het doel in deze game is het verdedigen van de Eternia Crystal. Horden met monsters worden losgelaten en zij willen allemaal het kristal vernietigen. Zodra zij hierin slagen is het spel voorbij en zul je een nieuwe poging moeten wagen.

Hoe je het kristal verdedigd kan nog een behoorlijke klus zijn. Zoals eerder besproken is Dungeon Defenders namelijk een combinatie van tactische gameplay, Role Playing Game, Hack ‘n Slash en samenwerking. Eenmaal jouw personage gekozen begint jouw eerste bouw-fase. Tijdens deze fase kun je precies zien waar je vijanden vandaan zullen komen en hoeveel het er zullen zijn. Met deze informatie zul je barricades moeten bouwen, afweergeschut en vele andere objecten om de vijanden weg te houden van het kristal. Zodra alles gebouwd is naar jouw wensen kun je de deuren openen om de vijanden los te laten. Het is jouw taak alle vijanden uit te schakelen voordat zij het kristal benaderen.

Elk level in Dungeon Defenders bestaat uit meerdere “Waves” aan vijanden. Elke ronde (Wave) zullen er meer en meer vijanden tevoorschijn komen en jou het leven een stuk zwaarder maken. Zodra de vijanden bij het kristal in de buurt komen, zul jij als speler zo snel mogelijk actie moeten ondernemen. Het kristal mag namelijk niet vernietigd worden! Versla alle vijanden en verzamel objecten. Gedurende de game zul je verschillende objecten vinden zoals wapens en bepantsering. Ook zal jouw krijger in level stijgen naar mate je verder komt in de game. Elk level krijg je tevens de mogelijkheid om bepaalde statistieken van jouw personage uit te breiden. Zo heb je de keuze om jouw levensbalk te verlengen, zwaardere klappen uit te kunnen delen of ervoor zorgen dat jouw gebouwde verdediging meer schade kan opvangen.

Dungeon Defenders is, naar mate je verder komt, absoluut geen game die in je eentje te spelen is. De game heeft hiervoor een goede, uitgebreide coöperatieve gameplay met zich meegenomen. Zowel local offline, als online multiplayer is aanwezig om zo de moeilijkste levels te kunnen doorstaan. Met maximaal vier spelers zul je het op kunnen nemen te honderden monsters.

Graphics / Sound


Grafisch gezien zit de game redelijk goed in elkaar. Animaties zijn vrij simpel wat niet eens in slechte zin is. De game komt vriendelijk over, maar is uitdagend om te spelen. Erg verrassend dus voor hen die uitgaan op graphics. Ook moet de game niet te uitgebreid worden met grafische aspecten daar je in een klein gebied te maken kan krijgen met vijanden die in aantallen kunnen oplopen tot over de duizend stuks tegelijkertijd!

Het geluid van de game is eigenlijk net als de graphics, simpel. Het nodige hack en snij geluid van de gevechten is aanwezig en het achtergrond geluid blijft ook netjes op de achtergrond. Ondanks het feit dat het qua geluid minder op orde lijkt, is het niet een onderdeel waar we in deze game op zitten wachten. De geluiden die namelijk goed aanwezig zijn maken ook direct de sfeer goed. De sfeer is, kort samengevat, hectisch! Maar dan in goede zin. Honderden vijanden om je heen en het enige wat je voorbij hoort komen zijn de rake klappen die uitgedeeld worden en de spreuken die op je af komen. Meer hebben we niet nodig in Dungeon Defenders.

Lifespan


Dungeon Defenders kan ontzettend lang mee gaan. Elk personage is in level uit te breiden tot aan level 70. Daarnaast zul je meer tijd doorbrengen in coöperatieve gameplay naar mate je verder komt in de game. In het eerste hoofdstuk hoef je namelijk slechts één kristal te verdedigen waar het in hoofdstuk twee, ook twee kristallen worden en het al snel onmogelijk lijkt om dat alleen voor elkaar te krijgen. Geen mensen met wie je dit offline kunt spelen? Geen nood, want Dungeon Defenders heeft een prima online systeem waar je altijd spelers kunt vinden om monster mee te kunnen verslaan.

Het verzamelen van wapens, bepantsering en het ontwikkelen hiervan – jawel, ook items kun je laten levelen – kunnen vele uren speelplezier vragen. Tussen de levels door kun je je tijd doorbrengen in een herberg om jouw verzamelde items op orde te brengen en eventueel nieuwe spullen te kopen. Elk personage heeft, zoals eerder besproken, andere specialiteiten en brengt dus andere gameplay met zich mee. Hierdoor is de afwisseling prima aanwezig.

Conclusie


Dungeon Defenders is een prima Tower Defense game met genoeg afwisseling. De RPG elementen van bijvoorbeeld levelen, upgraden en het investeren in items zorgt voor een verslavende werking zodra je een bepaald doel voor ogen hebt. Het goed nadenken over elke beurt is een ware must, wil je alle ronden kunnen overleven. Eenmaal in de ronde waar de monster vrij rond kunnen lopen veranderd de game in een Hack ‘n Slash waarbij rammen, rammen en nog eens rammen hoog in het vaandel staat. Maar laat je hier vooral niet door afschrikken, want de game brengt zo ontzettend veel met zich mee.

Om slechts één level succesvol te doorstaan zul je – voornamelijk de eerste keer / keren – wel even zoet zijn. Het is geen game die je even ‘tussendoor’ speelt. Dit met een heel simpele reden: op het moment dat de deuren open gaan en er 138 vijanden op je af komen, wil je gewoon verder. Koste wat het kost. De teller staat op een gegeven moment op 819 vijanden in het veld, de klok staat een paar uur verder en nog wil je niet ophouden. Kristal vernietigd en einde game? Beginnen we gewoon overnieuw.

Wij hebben de game mogen spelen op de PlayStation 3. Dungeon Defenders is verkrijgbaar voor de PC, Xbox 360 via Xbox LIVE Arcade en voor de PlayStation 3 via de PlayStation Store.

Pluspunten:

  • Tower Defense met RPG invloeden
  • Vier verschillende personages
  • Offline en Online Coöp speelbaar
  • Erg lang speelplezier
  • 52 trophies te halen op de PlayStation 3

Minpunten:

  • Zelfs op Easy worden levels onmogelijk in je eentje
  • Besturing werkt soms tegen
  • In tegenstelling tot de PlayStation 3, heeft de Xbox 360 maar 12 Achievements

Kopen als:

  • Je van Tower Defense games houd
  • Je een verslavende game wilt hebben
  • Je uitdagende coöp games wilt spelen
  • Je wilt weten hoeveel monsters er in jouw scherm passen

Gameplay:

1234

Gameplay zit simpel in elkaar, maar kan de nodige frustratie leveren als je in je eentje speelt. De game is meer bedoeld om samen met anderen te spelen.

Graphics:

123

Game voelt en oogt heel simpel. Grafisch stelt het niet al te veel voor, maar is ook helemaal niet nodig. De Cell Shaded personages zien er goed genoeg uit.

Sound:

123

Geluid ontbreekt toch wel een beetje. Buiten het hack 'n slash geluid is er vrij weinig te horen. Op zich niet erg, maar er had wel meer muziek mogen zijn.

Lifespan:

12345

De levensduur is maximaal in deze game. Zowel offline als online is er genoeg te doen met - of zonder - vrienden. Levelen naar niveau 70 kan rustig dagen duren.

Eindcijfer: 7.75

Tags: / / / / / / / / / / / / /

Over de auteur:

Avatar of Trellgoth

Sinds de MSX en Commodore 64 al into games. Om de kost te verdienen werk ik aan een semiprofessionele eenhoornjaagcarrière. Tot op heden is dit minder succesvol dan verwacht. Het spelen van 2D fighters en (J)RPGs staat daarnaast hoog in het vaandel.

5 Reacties op “Dungeon Defenders Review”

  1. Avatar of Muppet-NL
    Muppet-NL   [2,238 XP]
    Op 14 januari 2012 om 21:05

    Ik heb van de week even een potje gedaan..
    Er leuk gedaan de game maar wel pittig vooral de laatste waves met die grote orgs.

    Moet me er nog even goed in verdiepen maar een erg leuke game.
    Terecht cijfer en een leuke review

    • Avatar of Trellgoth
      Trellgoth   [245 XP]
      Op 14 januari 2012 om 21:22

      Game is ook erg pittig. Zelfs op Easy lijkt de game op een gegeven moment onmogelijk en ben je bijna verplicht om in coöp verder te gaan.
      Daarover gesproken, welke class heb je en welk lvl ben je? Kunnen wel een keer Coöp spelen dan ;)

      • Avatar of Muppet-NL
        Muppet-NL   [2,238 XP]
        Op 14 januari 2012 om 21:31

        Ik speel met die kale. Een monnik ofzo en weet eerlijk gezegd niet welk level ik ben 5 ofzo.
        Wat ik al zei ik heb hem heel even een uurtje of 2 geprobeerd maar vond hem erg pittig..

        Dus toen weer verder gegaan met swarm haha. Maar een keer co-op vind ik een goed idee hoor.

  2. Blivy   [0 XP]
    Op 14 januari 2012 om 21:34

    De game mag zeker niet moeilijk zijn op easy, hoor; het vergt enkel wat strategie, die op hogere levels sowieso nodig is. De eerste maal heb ik de campaign op normal uitgespeeld zonder enige problemen (de laatste boss fight niet meegerekend) en eens je een goede Monk en Apprentice hebt, kan je zonder enige problemen elk level solo’en op Insane.

  3. brian   [0 XP]
    Op 21 januari 2012 om 14:38

    ik ben level 55 alleen niet maar 1k dps dat is vet laag
    doen jullie dungeon op de xbox?
    voeg me toe anders brian65463

Laat een reactie achter

Toegestane tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*

Game informatie