Majin and the Forsaken Kingdom review
Om maar meteen met de deur in huis te vallen: Majin and the Forsaken Kingdom is gedoemd vanaf het begin. Gedoemd te mislukken hoor ik je vragen? Nee zeker niet, in tegendeel. Majin wacht naar onze verwachting echter hetzelfde lot als andere zogenaamde ‘verborgen pareltjes der games.’ Je kent ze wel, games die super zijn, maar die het niet redden in de zware race tegen de blockbusters als Call of Duty: Black Ops, Assassins Creed Brotherhood en Gran Turismo 5.
Vaak gaat dit gepaard met onvoldoende promotie (ook hier het geval). Hierdoor laten de meeste mensen deze games liggen in de schappen. Jammer, want meestal zijn deze games vele malen beter dan de gemiddelde game die wel veel promotie krijgt en daardoor goed verkocht wordt. Dit is daarom net zoveel een review als dat het een oproep is. Een oproep om dit verborgen pareltje te zoeken, het schitterende voorwerp een kans te geven en je verzameling PS3 games aanzienlijk te verrijken met een topper!
Majin and the Forsaken Kingdom is een third-person adventure game ontwikkeld door Game Republic (Dragonball: Origins, Knights Contract), uitgegeven door Namco Bandai voor de Xbox 360 en PlayStation 3.
My name is Bond, Greatest Bond
Op de Engelse cover van de game staat: “The greatest bond between man and monster is forged”. Vrij vertaald: De grootste alliantie tussen man en monster is gevormd. Dit is gelijk het grootste aspect van de game. De alliantie, band en vriendschap die je opbouwt met het monster. In deze game een Majin genoemd. Dit reusachtige wezen, Teotl, vind je als speler, Tepeu, in een kasteel. Aan jou de taak om hem te bevrijden uit zijn gevangenis.
Waarom zou je een gevangene helpen ontsnappen? Omdat hij gevangen wordt gehouden door duistere krachten. Diezelfde duistere krachten hebben ook de wereld waar je in leeft overgenomen. Aangezien jij de enige levende persoon bent die met dieren kan communiceren, dus ook met de Majin, is het aan jou de taak om samen met eerdergenoemde de wereld te ontdoen van de duisternis. Dit doe je door samen te reizen, te vechten en door puzzels op te lossen.
Wat in deze game mooi is en niet in alle games gebeurt waar soortgelijke banden worden gemaakt met vreemde wezens: Je voelt de band naarmate de game vordert echt ontstaan. In de vorm van gesprekken die tijdens de cut-scenes worden vertoond, maar ook in de vorm van dialogen die tijdens het spelen worden gevoerd.
Het is ook moeilijk om de Majin niet aardig te vinden; Stel je een reus voor, met grote kracht en de beschikking over bijzondere magie, voeg hier een kinderlijke intelligentie en redenatie aan toe, en doe als laatste hier wat goedaardigheid en getrouwheid bij die we alleen kennen van onze trouwe viervoeters.
A teleporter, my Forsaken Kingdom for a teleporter!
Hoewel de game zich grafisch niet kan meten met de toppers van de PS3, ziet het er nog steeds prachtig uit. Niet alleen de grafische kwaliteit is goed, ook de vormgeving en het design zijn prachtig. De omgevingen zien er goed en divers uit en de vormgeving van de personages is geweldig. Zo hebben de duistere krachten allemaal een soort teerlaag om zich heen die van hen afdruipt. Hun voeten blijven even plakken aan de grond dankzij deze laag. Kleine details, maar wel erg leuk. Soms kloppen de animaties niet helemaal maar dat is, in contrast met al het goede visuele, te overzien.
Hoewel de spelwereld vrij groot is, ben je vaak bezig met terugreizen naar locaties omdat je net een vaardigheid hebt vergaard waarmee je ergens een deur kan openen. Dit kan nogal tergend zijn in een grote wereld, gelukkig krijg je na een tijd de beschikking tot een teleporteer-systeem die je naar verschillende gebieden door de wereld heen kan brengen. Dit is vooral handig omdat de Majin groot is en niet zo snel beweegt als de speler zelf. Na een tijd lang reizen kan dit vervelend worden.
De camera werkt soms niet als gewenst. Vooral in kleine ruimtes of achter pilaren en muren, wil de camera nog weleens verkeerd staan, waardoor de helft van het gevecht niet te zien is. In de open gebieden hadden we hier echter geen last van.
De voice-acting van de dieren waarmee je door de gehele wereld kan praten, is soms een beetje suf. Wij zijn van mening dat een Japanse voice acting niet had misstaan, maar dat is misschien meer een persoonlijke voorkeur. De optie was in ieder geval leuk geweest.
Dubbele portie beef
Zonder de Majin een groep vijanden te lijf gaan, wordt sterk afgeraden. Niet alleen omdat de Majin’s kracht een beslissende factor is in bijna elk gevecht, maar ook omdat de Majin de duisternis van verslagen vijanden opslokt. Als hij niet in de buurt is en dit niet kan doen, blijft de duisternis bij de vijanden en komen ze na een paar minuten weer tot leven.
Als een vijand voldoende verzwakt is, kan de speler samen met de Majin een ‘finishing move’ doen. Telkens als zij dat doen wordt er een balk gevuld die langzaam weer leegloopt. Als deze balk echter volledig gevuld is, kan het duo een ultieme aanval doen met groot bereik en veel schade.
Net als elke action-adventure game, kent deze game ook eindbazen. De manier waarop deze verslagen moeten worden is voor elke eindbaas anders. Deze zijn niet al te moeilijk, als de speler even goed kijkt wat hij moet doen, is het gevecht zonder teveel schrammen en wonden te overleven.
Ook als Tepeu alleen is, kan hij veel bereiken. Hij kan vijanden bijvoorbeeld besluipen en ze met één klap van het leven beroven. Het belangrijkste dat je als Tepeu moet doen is puzzels oplossen waardoor je met de Majin verder kan. Zo moet je bijvoorbeeld hendels overhalen om deuren van het slot af te halen of zorgen dat de Majin bepaalde handelingen verricht zodat je zelf ergens kan komen. Soms moet je vijanden in de val lokken, waarna de Majin ze in één keer allemaal doodt door, bijvoorbeeld, een grote steen op ze te gooien.
Het oplossen van puzzels is ook wel het leukste aspect van de game. Ze zijn uitdagend, divers en je kan het niet laten om na elke puzzel een kleine glimlach te laten verschijnen op je gezicht als je de Majin en Tepeu een vreugdedans ziet doen.
De Majin is makkelijk te besturen, met simpele commando’s als ‘Volg me’, ‘Wacht hier’, ‘Val dat aan’ en ‘Interacteer hier mee’. De AI is overigens goed, de Majin neemt altijd de snelste route en blijft niet zomaar hangen achter muren. Groot pluspunt dus. Naarmate de game vordert krijgt de Majin ook de beschikking over elementaire krachten zoals wind, vuur en elektriciteit. Deze zijn nuttig in gevechten, maar onmisbaar bij het oplossen van puzzels. Ook zijn deze, samen met de kracht en het uithoudingsvermogen van de Majin te versterken door hem bepaalde stukken fruit te voeren.
Verplichte vergelijkingen
Wie een game als deze speelt, kan het niet spelen zonder de overduidelijke vergelijkingen te maken met ‘The Legend of Zelda’ van Nintendo en ‘Ico’ op de Playstation 2. Hoewel het iets weg heeft van beide games, weet Majin toch geheel zijn eigen sfeer en wereld neer te zetten. Natuurlijk zijn er dingen in deze game die ook in de twee andere games voorkomen maar waarom iets verzinnen wat slechter is, als het origineel al goed bedacht is?
Wat echter bij Majin het grootste verschil maakt zijn de details. De manier hoe de Majin staat te popelen als je aankomt met een nieuwe power-up voor hem, hoe hij soms struikelt als hij te snel loopt, de vreugdedansen die het duo uitvoeren, alles draagt bij aan de geweldige sfeer.
Conclusie
Prachtige sfeer, prachtige omgevingen, leuke puzzels, diverse vijanden, het heeft het allemaal. Ondanks een paar problemen met animaties en de camera is het een geweldige game. Het verliest nooit zijn charme en heeft een interessant verhaal dat blijft boeien tot het einde. De learning curve voor de controls is nihil, want alles werkt zo simpel dat je gelijk aan je avontuur kan beginnen.
De game is binnen 25 uur volledig uit te spelen, maar dan ben je ook wel flink verzadigd. Als we in één zin moesten vertellen waarom Majin and the Forsaken Kingdom zo geweldig is dan is het als volgt: We hebben zo genoten van deze game, dat we Call of Duty: Black Ops en Need for Speed: Hot Pursuit links lieten liggen. En dat zegt wat! Daarom willen wij hierbij de officiële titel uitvinden en direct uitreiken aan deze game: ‘Blockbuster Blocker’.
Pluspunten:
+ Geweldige vormgeving en ontwerpen
+ Geweldige sfeer
+ Details
+ Verhaal en vriendschap tussen Tepeu en de Majin
+ ‘Blockbuster blocker’ (voor ons in ieder geval)
Minpunten:
- Camera werkt niet in kleine ruimtes
- Voiceacting van dieren klinkt amateuristisch
- Kleine animatie fouten
Kopen als:
> Je Zelda geweldig vindt (maar geen Nintendo console bezit)
> Je Ico geweldig vindt (maar niet kan wachten op de Ico Collection)
> Je een boeiende, prachtige Action-Adventure game wilt spelen
> Je gehoor wilt geven aan onze oproep om verborgen parels te ontdekken
Eindcijfer: 9
Trophy ondersteuning
Trophies: 42
13
3
1
1
20
Tags: Action-adventure / Game republic / Majin / Majin and The Forsaken Kingdom / Namco Bandai / PS3 / Sony / Third-person















Platinum trophies:
Gouden trophies:
Zilveren trophies:
Bronzen trophies:
Geheime trophies:


Zo goed? Wow, vond de demo leuk maar dit is inderdaad een oproep waar gehoor aan gegeven moet worden.
serieus een 9 . WooT
vond de demo erg leuk maar 9 waardig niet nou wil ik hem cker spelen
Dit Spel heeft mij getrokken vanaf het eerste filmpje in augustus. Ik heb het spel al in huis.. maar wil nog even wachten tot ik verder ben met bijvoorbeeld ac en nfs. Daarna komt hij zeker aan de beurt!!!
Spel kost niet de hoofdprijs, rond de 45 nieuw!!
Duidelijk. Vandaag even langs de winkel rijden
ga hem zeker een keer uit de budgetbak vissen!
Zo een 9 is wel heel hoog zeg! Ken de game verder niet maar goed neem aan dat jullie kritisch kijken en niet zomaar hoge cijfers geven.
ik heb de demo gespeeld ziet er veel belovend uit
9?! woa niet verwacht
maar netjes uitgelegd hmm dan toch maar een keer spelen!
Heb de demo gespeeld en ik ergerde me vierkant aan de stem van die reus… Kan je dat naar Japans zetten ofzo?
Hoog cijfer
Oké ook ik ben overstag! Klinkt zeer veel belovend!!! En dus komt deze game zeker in mijn collectie! Straks eerst maar ff demo downloaden als die nog beschikbaar is, die heb ik over het hoofd gezien.
deze vraag ik voor kerstmis :p
Zo net de demo gespeeld, nog niet eens zo heel simpel, maar wel leuk! Ziet er goed uit en werkt ook lekker… Zag hem net staan bij Gamemania… nah laat ik de Kerstvrouw hier eens lief aankijken…
Dit is een game voor mij die ik waarscheinlijk wel koop als die rond de 25 euro is