Final Fantasy XIII-2 preview …
We verbazen ons er iedere keer weer over als gamers blijven hangen in het verleden en zeggen dat Final Fantasy VII de allerbeste was. Move on people! De games-industrie staat ook niet stil. Die gamers lijken wel iets weg te hebben van onze seniele buurvrouw van 65 jaar die aan de overkant woont. Die is ook in het verleden blijven hangen en houdt steevast aan haar ideeën dat vroeger alles beter was. We zeggen niet dat Final Fantasy VII een slechte game was. Het is nog steeds een sterke JRPG (Japanese Role Playing Game). Maar inmiddels zijn we twee generaties verder. Ok, Final Fantasy XIII was misschien niet de allerbeste in de reeks (te lineair), maar heel slecht was het ook niet. Sterker nog, we hebben ons er uitstekend mee vermaakt. Met Final Fantasy XIII-2 doet Square Enix een nieuwe poging … en wij vinden die poging nu al meer dan geslaagd.
Nieuw!
Onze eerste hands-on met Final Fantasy XIII-2 doet ons denken aan een direct vervolg op Final Fantasy XIII, wat natuurlijk ook niet zo gek is. We trappen af met Lightning die direct van zich moet afbijten. De gameplay tijdens de gevechten voelt onmiddellijk vertrouwd aan: Paradigms, Stagger, etc.. Maar voor we het doorhebben zijn de eerste vernieuwingen zichtbaar: ‘Cinematic Action’ sequences. Hoewel het niets meer dan QTE’s (Quick Time Events) zijn is het wel bijzonder dat we op knoppen kunnen rammen tijdens de oogstrelende CGI sequences. Dat het daadwerkelijk van invloed kan hebben op gevechten bleek toen we een ‘boss fight’ hadden en we op een bepaald moment een Cinematic Action voorgeschoteld kregen. Doordat we vlot genoeg waren en de QTE goed uitvoerden geraakte de baas in Stagger. Hatseklats! Meteen van Paradigm veranderen waarin we los gingen in de rol van Commando. De CGI van Final Fantasy is natuurlijk pure eye-candy, maar het kan geen kwijt om wat actief mee te doen. Hoewel de preview build die wij speelden bij lange na niet af was, zag het er nu al erg gelikt uit. Het eindresultaat kan alleen maar beter zijn. Art design is iets wat ze daar met hun ogen dicht kunnen.
Nadat we wat verder geraken en aan de gang kunnen met Serah en Noel valt het direct op dat de jongens en meisjes van Square Enix niet op hun lauweren rustten. Ze hebben geluisterd naar de fans, naar de community. Ze zijn in elk opzicht verdergegaan waar het vorige deel stopte. Waar het eerst allemaal vrij lineair was, is er nu meer vrijheid. Nadat we het e.e.a. aan gespuis hadden weggewerkt bleek er namelijk al direct ruimte voor wat gesprekken met NPC’s. Zo kregen we niet alleen meer (achtergrond)informatie en items, maar het liet direct ruimte voor de nodige side quests zoals we die eigenlijk gewend zijn. En je voet die NPC’s werkelijk overal. Pluspuntje voor Square Enix.
En net wanneer we dachten klaar te zijn ontdekten we weer iets nieuws: de ‘Mog Clock’. Op het moment dat er een vijand je pat kruist komt er een … klok in beeld. Hierdoor krijg je de keus om te vluchten, een ‘pre-emptive strike’ te lanceren, of als je te traag bent het gevecht op de normale manier beslechten. Het is weer even wennen, maar we zien de strategische voordelen er wel in. Helemaal voor hen die nieuw zijn in het universum van Final Fantasy. Zo waren er ook gamers die kennelijk hun beklag hadden gedaan over de te hoge moeilijkheidsgraad van sommige ‘bosses’. Het zou te moeilijk zijn geweest om ze te verslaan. Ondergetekende wist alle Trophies, inclusief de Platinum Trophy, in de wacht te slepen en heeft wat dat betreft veel bloed, zweet en tranen, de moeilijkste bazen verslagen. Wat wisten precies welke bazen er werden bedoelt door deze (slappe?) gamers. Wij komen nog uit de tijd dat je maar een beperkt aantal continues had en je je save file niet kon bewaren. Vandaar dat het voor ons een kwestie van doorzetten was. Toch heeft Square Enix opnieuw gehoor gegeven en er de mogelijkheid in gebouwd om (standaard ingesteld) te spelen op ‘normal’, maar als dat op een bepaald moment te moeilijk wordt kun je, tijdelijk of permanent, switchen naar ‘easy’. Het werd ons maar al te duidelijk dat ze met Final Fantasy XIII-2 al het mogelijke hebben gedaan om er een betere ervaring van te maken dan in vergelijking met het deel hiervoor.
Historia Crux
Eén van de meest opvallende nieuwe features is ‘Historia Crux’. Het laat zich het beste vergelijken met tijdreizen. We ondervonden het direct in het begin, wanneer we met Lightning ons best deden om Noel te beschermen tegen de Bahamuth. Kort daarna worden we met Noel via een portaal gestuurd naar een geheel andere plek en periode waarin Serah op zoek is naar Lightning. Dat het een wezenlijk onderdeel van de game blijkt wel uit het volgende voorbeeld.
Een bos vol met een bepaald type monster. Op zich geen probleem, maar wel als je niet sterk genoeg bent of als het je quest vermoeilijkt. Via een portaal ga je vervolgens tijdreizen naar een ander gebied in het verleden. Je leert namelijk dat het bos tjokvol zit met die monsters vanwege een probleem in de flora en fauna. In het verleden kom je een reusachtige draak tegen die het eco-systeem aantast waardoor in de toekomst dat bos overspoeld wordt met die monsters. Wanneer je dan die draak afmaakt, is het bos in de toekomst ontdaan van het ongedierte waardoor je nu met gemak een wandeling door het bos kan maken. Volg je het nog? Het is maar een van de vele mogelijkheden van Historia Crux. Als je het overigens niet kon volgen, of bijvoorbeeld vorige deel niet hebt gespeeld, wees dan gerust. Er zijn genoeg ‘primers’ – zie het als verscheidene handleidingen voor ieder aspect van de game – die gepaard gaan met de nodige tutorials om je op weg te helpen. Een uitbreidde uitleg over Historia Crux zal niet ontbreken.
Minigames, Historia Crux, de belofte van side quests en de vele vernieuwingen die we hier nog niet eens genoemd hebben zullen van Final Fantasy XIII-2 een game maken die niet alleen het JRPG-genre eer aan doen, maar tevens een die het waard is om in de Final Fantasy canon te worden opgenomen. Waar blijft de postbode toch met onze review code?
Final Fantasy XIII-2 komt op 3 februari uit voor de PlayStation 3 en Xbox 360. Check onze speciale game-hub (klik!) voor meer Final Fantasy XIII-2 content!
Tags: Collectors Edition / Crystal Edition / FFXIII2 / Final Fantasy XIII-2 / JRPG / NDS / PC / playstation 3 / preview / PS Vita / PS3 / Review / RPG / Square Enix / xbox 360 / Xbox360















Platinum trophies:
Gouden trophies:
Zilveren trophies:
Bronzen trophies:



Kan niet wachten… heb de crystal edition al in pre-order staan !!! Maar minder lineair en meer vrijheid.. WOOT !!!
We wilden natuurlijk nog het e.e.a. bewaren voor de uiteindelijke review, maar je hebt echt beduidend meer vrijheid en ook nog eens invloed op het verhaal door de manier hoe personages reageren in situaties en gesprekken.
Ziet er ook stukken vetter uit! Kom maar op met die game
Nice!
gruwelijk cool
Dat klinkt zeker een stuk beter dan mijn gevoel bij XIII.
Ik heb die game nog niet eens uitgespeeld.
Moet je om XIII-2 goed te kunnen beleven XIII eerst uitspelen?
Zo ja, dan moet ik dat maar eens gaan doen, daar mijn interesse voor XIII-2 toch echt wel dermate hoog begint te worden dat ik die eigenlijk ook wel wil hebben
Er zitten bij FF XIII-2 wel wat primers met informatie over alle te spelen chapters uit FF XIII. Je zou deze allemaal kunnen lezen en FF XIII in z’n geheel overslaan. Maar voor de beste beleving is het spelen van FF XIII toch wel een must. De overstap daarna naar XIII-2 voelt als thuiskomen, maar dan beter ^^
BAM!!! ik heb er zin in..
@radbound dat adviseer ik je wel hoor..
ik vind ff 7 nog steeds het beste uit de serie, voornamelijk omdat het verhaal en de personages mij het beste aanspreken, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat de andere delen slecht waren, die waren ook goed, maar dat terzijde, ik ben zoooo toe een een nieuwe JRPG, er zijn er veel te weinig uitgekomen, dus laat deze deel maar snel komen, ik heb er nu al zin in
Petje af voor je FF XIII trophies Dennis, ik zal ze niet najagen maar heb me wel vermaakt en zal deel 2 zeker kopen als ik een goeie deal vind. Square Enix heeft ook echt geluisterd naar de kritieken zo lijkt het. Ik hoop vooral op een leuker inkoop-en voorraad systeem om mee aan je gear te sleutelen. Het was in deel 1 wel erg generiek opgezet.
Ben nu bezig met FF13 dus dan kan ik mooi in februari gelijk doorgaan met deze
ik ben fan van het eerste uur
maar op ps3 is ff gewoon een ramp
7 is subliem en andere delen hebben wel positieve en negatieve elementen
maar XIII heeft mij zo teleurgesteld dat ik ff gewoon laat voor wat het is .
rpg = grote werelden waar men kan gaan waar men wild steden bezoeken
armuren en wapens aanpassen . in een fantasy wereld dat geloof waardig is .
men slaat gewoon de bal mis . kijk hoe slecht hij het doet in jappan : weet men genoeg !
Ik heb mijn crystal edition ook al gepre-ordered, bij een winkel die nog als 1 van de weinige had liggen en dat ook nog eens voor 17 euro minder xD Ik ben al erg lang een grote fan van Final Fantasy geweest en ook voor mij is Final Fantasy VII m’n favoriet, alhoewel Final Fantasy VIII m’n 2e favo is en heb die dan ook origineel in puntgave conditie op de pc. maar wat ik ergens las, baarde me wel een beetje zorgen. Op de 360 gaat hij maar 1 disc hebben, dat is best klein voor zoveel nieuwe content o.o. Ik weet helaas de site niet meer though.
Jammer heb niet genoeg geld om die te kopen moet alle eindtjes aan elkaar knoppen dus dan moet ik maar wachten tot juni ow nee nog langer augustus, want ga met vrouw te ge lijk onze trouw en verjaardagen vieren, maar goed wel wat om naar uit te kijken dus, want ziet er idd heel gaaf uit.
klinkt allemaal erg goed
Nu ik deze preview lees krijg ik zon zin om het te spelen