GamescomPreviews 908 Jordy Gerritse 1 september 2026
Crazy Taxi is terug en het wereldtournee van de SEGA-klassieker begint in Duitsland. Letterlijk en figuurlijk, want terwijl we om 6:00 in de ochtend richting Keulen rijden, rijden we rond 14:00 door Keulen (met een gele taxi).
Crazy Taxi World Tour is precies wat je verwacht van Crazy Taxi. Einde preview.
Nee, natuurlijk ga ik je wel iets meer vertellen dan dat, maar eigenlijk hoeft dat ook niet. Crazy Taxi World Tour is namelijk best wel voor de hand liggend. Het is Crazy Taxi en het is een van de meest arcade-y games die je kunt spelen als deze uitkomt. Het is op-en-top PlayStation 2, maar dan iets moderner in stijl en vloeiender in animatie.
Crazy Taxi World Tour brengt de franchise terug, nadat het oorspronkelijke deel rond 2000 verscheen. In dit nieuwe deel doen we precies wat je van een taxigame verwacht, maar doen we dit dus op een wereldtour. Hierdoor reizen we verschillende landen af, waarvan we er al twee zeker weten: de Amerikaanse Westkust en Duitsland. Toeval of niet, maar Duitsland is natuurlijk de perfecte map om te testen tijdens Gamescom. Zo kun je rondjes rijden om de Kölner Dom (een van de bezienswaardigheden voor alle internationale Gamescom-bezoekers) en andere Duitse bezienswaardigheden, zoals de Deutsche Bahn, de Music Shop, een Puma-winkel, heel veel dönerrestaurants en nog veel meer.
De locaties zijn voornamelijk leuk op de achtergrond, maar daar draait de game natuurlijk niet om. Waar het wel om draait, is die gele taxi waar je in rijdt. Je bent namelijk een taxichauffeur en het is jouw belangrijkste en enige taak om mensen van punt A naar punt B te brengen. No questions asked. Letterlijk. Want wie of wat het is, maakt allemaal niet uit. Als je het maar van punt A naar B kunt brengen. Zo konden we verschillende opdrachten aannemen tijdens de Gamescom-demo die je een goed beeld geven van wat voor soort game “Crazy Taxi” is. Bijvoorbeeld:
Naast al deze iets specialere opdrachten kun je uiteraard ook gewoon casual rondrijden en simpele taxi-opdrachten aannemen om zoveel mogelijk mensen binnen de tijd af te zetten op hun bestemming.
Het is lastig te zeggen waar het vanaf nu naartoe gaat. Ik heb me tijdens de demo prima vermaakt met de game, maar ik heb dan ook maar een uurtje gespeeld. Ik zie mezelf dit soort games niet voor tientallen uren spelen, als er al genoeg unieke content in zit voor tientallen uren gameplay. Ik heb daarbij geen zicht gehad op de multiplayer-mode, dus daar kunnen we nog niets over zeggen. Ook over alle andere gebieden en eventuele gameplaymogelijkheden is nog weinig te zeggen. Deze demo focuste zich voornamelijk op het “gevoel” en dat gevoel zit er wel goed in, moet ik zeggen. Het besturen van de game voelt lekker aan en lekker arcade-y. Precies wat je ervan verwacht.
Er zaten nog wat visuele oneffenheden in de demo en af en toe zag het er ietwat onscherp uit, maar het is dan ook een hele vroege build. Er gaat nog genoeg veranderen, want de game laat nog eventjes op zich wachten. In 2027 komt ‘ie uit.
Meer over auto’s en Gamescom? Check hier onze CLUTCH-preview!
Tagged as:
Arcade Crazy Taxi Crazy Taxi: World Tour SEGA
About the author call_made
Zelda fanboy. Retro Collector. Voornamelijk te vinden op het PlayStation Network. Gamer sinds ik nog uit de fles dronk. Beide doe ik nog steeds, niets veranderd dus.
Binnen de bloeiende wereld van elektronisch entertainment is intheGame een waardevolle speler. Sinds de oprichting in 2011 heeft het platform zich ontwikkeld tot een toonaangevende community binnen de gaming- en entertainmentsector, gedreven door een sterke passie voor actueel nieuws en boeiende content.
Ben jij geïnteresseerd in het versterken van ons team?
Dan zijn we op zoek naar jou!
Please login or subscribe to continue.
No account? Register | Lost password
✖✖
Are you sure you want to cancel your subscription? You will lose your Premium access and stored playlists.
✖
Be the first to leave a comment